A+ R A-


Ciekawostki

Burak to źródło witamin i minerałów. Ceniony jest głównie ze względu na swoje zdrowotne właściwości, np. obniża ciśnienie i wzmacnia organizm przy przeziębieniu. Taka skarbnica składników odżywczych nie może zostać pominięta w naszym codziennym jadłospisie. Z przyjemnością prezentujemy przepis na makaron z burakami, który smakuje i wygląda wybornie. Zobaczcie sami!

Chociaż sierpień to ostatni miesiąc wakacji, na straganach wciąż możemy znaleźć pyszne sezonowe warzywa. Nacieszmy się nimi zanim nadejdą chłodne dni i przygotujmy oryginalne potrawy, których smak kojarzy nam się z latem.

Obecny tryb życia to ciągła gonitwa. Często brakuje nam czasu na przygotowanie jedzenia i sięgamy po gotowe, nie zawsze zdrowe rozwiązania. Największe zaniedbanie widać w jakości jedzenia. Rano wstajemy, w biegu zjadamy szybką kanapkę i jedziemy do pracy. W ciągu dnia przerwa na lunch graniczy z cudem i znowu zapychamy się niezdrowymi przekąskami. Rozwiązaniem tego problemu jest lunchbox. Dzieki niemu nasze ulubione danie możemy zabrać ze sobą wszędzie, do pracy, na wycieczkę lub na uczelnię.

Jakie dania preferują Polacy? Czy wybieramy częściej ciepłe czy zimne potrawy? Moda na zdrowe żywienie dalej trwa. Pamiętajmy jednak, że sekret tkwi w umiarze. Jedzenie to prawdziwa przyjemność. Sprawdźmy zatem, jak swoje posiłki przyrządzają mieszkańcy naszego kraju.

Sezon na dyniowate

Teorii zdrowego odżywiania jest mniej więcej tyle, ile osób zajmujących się zawodowo lub hobbystycznie tą tematyką. Gdy przeanalizujemy wszystkie teorie, jesteśmy w stanie w większości z nich znaleźć pewną cechę wspólną - na pewno warto odżywiać się naturalnie, lokalnie i sezonowo.

Z czego powstaje musztarda? Kiedy po raz pierwszy zagościła na stołach? Jakie są jej rodzaje i czym się od siebie różnią? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukał portal Smaki z Polski, który rozmawiał z producentem Musztardy Kcyńskiej, jednej z najlepszych musztard dostępnych w kraju.

Wyjątkowo smaczna skarbnica składników odżywczych – tak można określić zupę ze szparagów z makaronem. Tym niezwykłym pomysłem możemy zaskoczyć naszych gości, zadbać by ich podniebienia oszalały i na długo zapamiętały tę charakterystyczną kompozycję smaków.

Kiedy na termometrze wzrasta temperatura, przyjemna atmosfera sprawia, że nabieramy ochoty, aby wolny czas spędzić na świeżym powietrzu. Gorące, letnie dni są najlepszym okresem na zorganizowanie pikniku w towarzystwie rodziny czy bliskich znajomych. Taka forma wypoczynku z pewnością pozwoli się zrelaksować po ciężkim tygodniu pracy i dostarczy świetnej zabawy. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy organizacji pikniku, aby wszyscy uczestnicy byli zadowoleni!

W tak upalne dni polecamy lekkie dania. Idealny będzie makaron z pesto ze szpinaku i zielonego groszku. Za taką potrawą przemawiają także właściwości lecznicze liści szpinaku, które zawierają przeciwutleniacze, takie jak: beta-karoten, witaminę C oraz luteinę. Spróbujcie sami!

Ogórek, ogórek, ogórek,/Zielony ma garniturek/ I czapkę i sandały,/ Zielony, zielony jest cały – refrenu piosenki zespołu „Fasolki” nikomu nie trzeba przypominać. Tytułowe warzywo także jest w Polsce doskonale znane. Przed nami (dosłownie i w przenośni) sezon ogórkowy.

Strona 1 z 32