A+ R A-


Rodzina

Fot: sxc.huEkspozycja na nawet umiarkowane działanie pewnych rodzajów pestycydów w okresie ciąży może wpłynąć na wagę urodzeniową dziecka - wynika z badań opublikowanych w piśmie "Pediatrics".

Fot: sxc.huRodziców w Wielkiej Brytanii poproszono, by przestali nosić piżamy i wkładali odpowiednie ubranie, odprowadzając dzieci do szkoły.

Fot:sxc.huDopóki dziecko żywi się jedynie mlekiem matki, nie ma żadnego problemu z ustalaniem jego diety. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy do jadłospisu malca trzeba powoli włączać inne składniki. Aby uniknąć popełniania najczęstszych nieprawidłowości w żywieniu dziecka warto wiedzieć,  jakie są te nieprawidłowości.

Nauka dbania o czystość zębów powinna zacząć się już od najmłodszych lat. Im wcześniej dziecko zacznie posługiwać się szczoteczką, tym większa szansa, że uda mu się uniknąć próchnicy zębów. Jest to bardzo ważne, ponieważ okazuje się, ponad 60 % trzylatków w Polsce ma próchnicę.

Fot: sxc.huNawiązanie dobrych relacji z własnym dzieckiem jest podstawą do budowania bliskości i zaufania. Im lepsza relacja rodzica z dzieckiem tym większe jest prawdopodobieństwo tego, że dziecko odnajdzie w rodzicu autorytet, z którego zdaniem będzie się liczyło. Budowanie dobrej relacji jest procesem, w którym przeszkodzić mogą konflikty, nieporozumienia  i brak wzajemnego zaufania. Dlatego też budowanie tej relacji warto oprzeć na wypracowaniu umiejętności słuchania dziecka, okazywania mu wsparcia i zrozumienia.

Fot: sxc.huJuż niedługo, bo 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Z pewnością wszystkie dzieci, zarówno te małe jak i nieco starsze, będą oczekiwały na prezenty od rodziców. Okazji do kupowania prezentów dzieciom jest jednak tak dużo, że rodzice często nie mają już pomysłu co kupić, by nie powtarzać podarunków z ostatnich świąt czy urodzin.

Sezon na śluby

Fot: sxc.huNadeszła wiosna a wraz z nią rozpoczął się sezon na śluby. Właściwie sezon ten wystartował wraz ze świętami wielkanocnymi. Od tego momentu aż do końca września ślub weźmie najwięcej par w skali roku.

Fot: sxc.huAmerykański brzdąc został wylicytowany na eBay'u za 1000 dolarów. Autumn Braden, dziewiętnastolatka zajmująca się dwuletnim spokrewnionym ze sobą maluchem postanowiła sprzedać go na internetowej aukcji.

Fot: sxc.huBardzo często zdarza się, że gdy w domu pojawia się noworodek mężczyzna czuje się porzucony przez własną żonę. Nie dość że nie ma ona ochoty na seks, jest cały czas zmęczona, to jeszcze wydaje się w ogóle nie zauważać istnienia własnego męża.  Całą uwagę i aktywność skupia na zaspokajaniu potrzeb malucha.

Empatyczny maluch

Fot: sxc.huRozwijanie empatii u dziecka jest bardzo ważnym procesem wychowawczym. Umiejętność dzielenia odczuć innych osób i wczuwania się w ich sytuację jest jednym z wyznaczników budowania prawidłowych relacji interpersonalnych.  Dziecko, które potrafi współczuć i przyjmować czyjś punkt widzenia, lepiej odnajduje się w kontaktach z rówieśnikami, ma więcej przyjaciół i jest bardziej lubiane.

Strona 1 z 2